Slávny rod Esterházy de Galantha - "A takto to celé začalo..."

V dňoch 24. - 25. septembra 2019 sa uskutoční očakávané pokračovanie príbehu Esterházyovcov "A takto to celé začalo...". Ústrednou témou podujatia bude Svadba Esterházyovcov, ktorú OZ NKGA realizuje v rámci projektu Interreg SK-HU „Sladké spomienky, staré chute od Galanty po Mándok“.

Hlavným cieľom projektu Interreg SK-HU je rekonštrukcia bohatej gastronomicko–cukrárskej kultúry regiónu. Na jarmokoch najvýznamnejších miest gastronomickej trasy pomocou mobilnej cukrárne odprezentujeme putovnú výstavu a naše turistické atrakcie a gastronomické služby predstavíme prostredníctvom rôznych sprievodných podujatí, workshopov a prezentácií. V rámci uvedeného projektu sa nám podarilo obnoviť aj severnú vežu Neogotického kaštieľa, ktorú už čoskoro predstavíme verejnosti.

Blížiace sa víkendové podujatie je venované slávnej histórii regiónu a skutočným udalostiam odohrávajúcim sa v 17. storočí. Pre návštevníkov je pripravený dvojdňový program plný remesiel, divadla, histórie a krásnej hudby v nádhernej scenérii parku pri Neogotickom kaštieli v Galante. Výnimočnú atmosféru podujatia dotvorí remeselný jarmok a historická strelnica.

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na stretnutie!

Tím OZ NKGA

Publikované dňa 20. august 2019