Historické dvere zo západnej strany opravené

Vďaka príspevku TTSK sa opravili historické dvere zo západnej strany Neogotického kaštieľa. Je to ďalši významný výsledok spolupráce medzi našim OZ a Trnavským samosprávnym krajom. 

 Dňa 30.09.2020 sa uskutočnilo slávnostné, výjazdové zasadnutie Trnavského samosprávneho kraj v priestoroch severnej veže Neogotického kaštieľa. Poslanci na čele s predsedom Jozefom Viskupičom a podpredsedom Józsefom Berényim pri tejto významnej príležitosti odsúhlasili finančný príspevok 20.000,-€ na obnovu vstupných dverí a časti fasády zo západnej strany Neogotického kaštieľa. Iniciatívu pripravili poslanci z okresu Galanta Krisztián Forró, Ladislav Bíró, Ervín Chomča, László Pék a ďalší. Veľmi nás potešila táto pomoc, keďže je to po opravenej studni, historickej bráne a severnej veže ďalší dôležitý krok, ktorý realizuje naše Občianske združenie. V dnešnej dobe je mimoriadne náročné nájsť odborne spôsobilé spoločnosti na tak náročnú reštaurátorskú prácu. Historické dvere patria medzi dominanty kaštieľa a sú pre záverečný vzhľad mimoriadne dôležité. Preto by sme radi poďakovali spoločnosti Design Stuck s.r.o, v zastúpení pánom Ondrejom Suroviakom a reštaurátorskému dozoru pánovi Františkovi Šmigrovskému a Rastislavovi Petrovičovi za KPÚ Trnava za spoločnú snahu oživiť dlho chátrajúce dvere. Sme radi, že po takmer ročnej práci sa nám toto dielo podarilo. Celková suma opravi sa vyšplhala na sumu 20.900,-€ plus ďalšie náklady spojené s výmenou klučky v celkovej výške 545,-€. Financie z TTSK sme doplnili s Vašich poskytnutých 2% začo Vám patrí obrovská vďaka. 

 Slávnostné odovzdávanie dverí sa z dôvodu Covid opatrení uskutoční 30.mája 2022 pri príležitosti 79.výročia podujatia na ktorom práve pred týmito dverami udelili čestné občianstvo slávnemu, hudobnému skladateľovi Zoltánovi Kodályovi. 

 Tešíme sa na Vás a veríme, že nás podporíte aj naďalej.

Publikované dňa 28. december 2021