Nachádzate sa tu

Aktuality

Vážení priatelia,  prinášame Vám dokumentárny film o cukrárskych a kulinárskych zručnostiach našich majtrov cukrárov zo Slovenska a Maďarska.  Krásny zážitok a chutné pozeranie.
Naše občianske združenie bolo v roku 2017 úspešné v medzinárodnom projekte Interreg SK-HU a v spolupráci so Združením na záchranu kultúrnych pamiatok mesta Mándok v Maďarsku získalo finančné prostriedky na obnovu severnej veže neogotického kaštieľa.  
Dňa 3. októbra 2019 sa v Kaštieli Forgách uskutočnilo stretnutie projektových partnerov Interreg SK-HU, "Sweet memories", zástupcov OZ NKGA a Združenia na záchranu kultúrnych pamiatok v meste Mándok v Maďarsku. 
V dňoch 24. – 25. augusta 2019 sa mestom Galanta opäť ozývali salvy z diel, tentokrát však zvolávali na slávnosť... a to svadbu Esterházyovcov. 
V dňoch 24. - 25. septembra 2019 sa uskutoční očakávané pokračovanie príbehu Esterházyovcov "A takto to celé začalo...". Ústrednou témou podujatia bude Svadba Esterházyovcov, ktorú OZ NKGA realizuje v rámci projektu Interreg SK-HU „Sladké spomienky, staré chute od Galanty po Mándok“.
Dôchodcovia, mladí, deti či priatelia pomáhajú stále. Na stavbe je veľa roboty, preto sme radi, že denné centrum Švermova opäť zmobilizovali svoje sily a prišli pomôcť.Ďakujeme.
Koncom júna sme vďaka projektu Interreg medzi našim občianskym združením a občianskym združením Mándok Forgách kastély dokončili fasádu Severnej veže.  
Interreg OZ NKGA - Mándok
Prinášame pár krásnych fotografií o priebehu prác na veži. Inštalujú sa siete voda, elektrika, kanalizácia. V interiéri sa omieta, betonujeme schody, čistia sa trámy. Zároveň pripravujeme práce na vonkajšej fasáde. Príchodom jari Vám prinesieme zaujímavé fotky z vonkajšej fasády. Ďakujeme za podporu.
Dovoľte nám aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli formou  zaslania svojich 2% na záchranu neogotického kaštieľ v Galante. Veľmi si to vážime a aj vďaka Vám sa veci hýbu dopredu.  Tu je zoznam tých, ktorí súhlasili so zverejnením. Aj ostatným obrovská vďaka.  ĎAKUJEME PODPOROVATEĽOM 2% :-) Mudr. Magdaléna Koslerová - Galanta Martin Habdák - Galanta Igor Leicht - Galanta Mikoreal s.r.o. - Galanta Media Fors s.r.o. - Galanta Esterházy Galanta s.r.o - Galanta Koan Trade - Veľká Mača Ing.Andrea Luptáková - Galanta Mária Szeleczká - Galanta Ladislav Kiselička - Bratislava Mgr.Margita Knappová - Galanta Jozef Púchy - Bratislava Martin Lupták - Galanta Anna Farkasová - Galanta Erika Pappová - Sládkovičovo Mgr.Lucia Gálová - Galanta Tomáš Ilenčik - Ducové Ing.Jitka Cifraničová - Levice Patrik Minárik - Modrovka Bc. Marek Prokopec - Galanta Peter Žurkovský - Banská Bystrica Mgr. Zuzana Szeleczká - Galanta, Hody Miroslav Brindzík - Chorvátsky Grob Andrea Sláviková - Galanta Veľké ďakujem.
Ďakujeme za netypický teambuilding v podobe brigády, ktorý zorganizovali pracovníci Bratislavských pobočiek Slovenskej Sporiteľne.