Historické dvere z 19. storočia budú opravené!

Vážení priatelia,  vďaka príspevku Trnavského samosprávneho kraja budú historické dvere opravené ešte tento rok. Je to ďalší dôležitý krok na ceste záchrany kaštieľa v Galante. Ďakujeme.

V rámci obnovy dverí zo západnej strany kaštieľa sa uskutoční čiastočná oprava fasády ako aj vzácneho historického schodiska. Táto časť je mimoriadne obľúbená počas jarných a letných mesiacov, kde sa fotia mnohé manželské páry. Dvere boli súčasťou rozsiahlej obnovy v roku 1861 a sú vďaka svojej kráse častým objektom fotografov. Je to zároveň aj dejisko nášho krásneho, historického podujatia Slávny rod Esterházy de Galantha. Veríme, že už na tohtoročnom slávnostnom podujatí, ktoré sa bude konať 28.a 29.Augusta 2021 Vám odhalíme túto časť v plnej kráse.
Poďakovanie patrí pánovi Jozefovi Viskupičovi ako aj poslancom Trnavského samosprávneho kraja, ktorí iniciovali túto pomoc pre záchranu ďalšej významnej časti objektu.
Celková výška príspevku je 20.000,-€.
Ďakujeme a veríme, že aj Vy nás podporíte svojimi 2% z Vašich daní a tým aj náš spoločný cieľ a to záchranu Neogotického kaštieľa v Galante. Pokračujeme....

Publikované dňa 23. február 2021