Historická brána sa opravuje v Bratislave.

Takmer rok sa intenzívne pracuje na záchrane historickej brány, ktorá svojou jedinečnosťou bude unikátom na Slovensku. Vďaka firme Novota-art z Bratislavy sa brána dočká novej-pôvodnej podoby.

 13.05.2014 sme odišli do Bratislavy, aby sme skontrolovali priebeh prác. V našej malej výprave nechýbal p.Petrovič pracovník krajského pamiatkového úradu ako aj p.Aštary hlavný architekt mesta Galanty. Spolu s našimi kolegami z občianskeho združenia sme s údivom sledovali priebeh prác na tejto nádhernej bráne. Keď sme v januári s partiou nadšencov vynášali bránu z budovy kaštieľa mal som trochu obavy z toho ako to všetko dopadne ale dnes už smelo môžem prehlásiť, že brána, ktorú odhalíme širokej verejnosti v júni bude unikátom č. 1 a nie len v Galante. Jej krása sa odhaluje každým dňom viac a viac, povedal pán Novota/reštaurátor brány/ v ktorom sme spoznali úžasného nadšenca pre históriu. Podľa jeho slov brána bude jedinou zreštaurovanou neogotickou bránou na Slovensku. 

 Oprava brány si vyžaduje nemalé finančné prostriedky a preto sme veľmi vďační všetkým, ktorí podporujú tento projekt aj formou finančných prostriedkov. Celoročná zbierka, ktorá končí 19.05.2014 bude tiež použitá na tento účel. Tí, ktorí venovali svoje 2 percentá môžu mať tiež dobrý pocit, totiž aj tieto financie budú použité na záchranu brány. To, že koľko sa vyzbieralo v jednotlivých zbierkach sa dozvieme v prvom prípade už v pondelok 19.05.2014 a pri 2 percentách koncom júna.

ĎAKUJEME VŠETKÝM, bez Vás by sa to určite nepodarilo.

Ak máte ešte záujem prispieť na tento účel, máte ešte stále možnosť a to prevodom na účet 4210284900/3100 Sberbank Galanta. 

Ako som spomínal, slávnostné odhalenie brány plánujeme na 19. júna 2014(štvrtok). O priebehu prác Vás budeme nadaľej informovať. 

S úctou Zsolt Takáč

Publikované dňa 16. máj 2014